"PEJZAŻE MUZYKI POLSKIEJ W 100 ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI"

Dnia 30 stycznia 2019 r. roku w naszym przedszkolu odbył się koncert na żywo w wykonaniu grupy muzycznej "LIMBOS" zatytułowany "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 Rocznicę Niepodległości". O muzyce opowiadał Pan Wiesław Miadziółko a w programie usłyszeliśmy  utwory:

• WARSZAWIANKĘ- marsz z 1831 roku- muz. Karol Kurpiński
  • MAZUREK F-dur- muz. Fryderyk Chopin
  • POLONEZ-  z filmu Pan Tadeusz- muz. Wojciech Kilar
  • JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE- z filmu Zapomniana Melodia- muz. Henryk Wars
  • CZARNE CHMURY- muzyka filmowa- Waldemara Kazaneckiego
  • WIĄZANKĘ TRADYCYJNYCH MELODII POLSKICH-  z repertuaru zespołów pieśni i tańca: Mazowsze: Kukułeczka kuka, Ej przeleciał ptaszek, Łowiczanka jestem oraz Śląsk: Gdybym to ja miała, Karlik, Karolinka
  • PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIE: My Pierwsza Brygada; Przybyli ułani pod okienko; Ułani, ułani, malowane dzieci; Niepodległa Niepokorna.

Przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami. Była to wspaniała lekcja muzyki i historii.