PRZYSZŁA DO NAS PANI WIOSNA

21 marca 2019 roku dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”. Jedna z przedszkolnych sal zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów. Dzieci piosenkami, wierszami, zabawami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem była kukła Marzanny. Wokół przedszkola ruszył barwny korowód z wiosennymi kwiatami. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, w przedszkolnym ogrodzie pożegnano marzannę słowami „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!