Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie,

Że was bajka pokochała.

5 listopada obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a (1901-1966). Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów,  a więc przypomnijcie sobie Państwo swoich … bo Wasze dzieci, dzięki Wam i książkom będą mieć nowych. Można też wrócić do tych, które już znamy i odkryć na nowo kolorowy świat baśni i bajek, które są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Zapraszamy do miejsca, w którym mieszkają wszystkie bajkowe postacie - do BIBLIOTEKI ! To właśnie tutaj na półkach każdy odnajdzie wróżki, księżniczki, krasnale i wiele wiele innych bajkowych postaci.