RAZEM NA ŚWIĘTA

Razem na święta - akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Nasze przedszkole włączyło się w akcję poprzez:

- przygotowanie świątecznych kartek dla osób chorych i ubogich, podopiecznych Caritas,

- zorganizowanie zbiórki produktów spożywczych i zabawek dla biednych dzieci, podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia w naszym mieście i na Ukrainie,

- udział w akcjach charytatywnych

♦ "Tornister misyjny" - zbieraliśmy ołówki, długopisy, kredki, które przekażemy dzieciom na misjach w Afryce i Papui Nowej Gwinei,

♦ "Góra grosza" - zgromadziliśmy drobne monety, które przekażemy dzieciom,wychowującym się w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom oraz pracownikom przedszkola, którzy brali udział w akcji.

"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz" (autor nieznany)

"Każdy ma coś, co może dać innym" (Barbara Bush)

Galeria(kliknij tutaj)