PROPOZYCJE ĆWICZEŃ

Zapraszam Państwa dzieci dbające o swoją postawę ciała po kolejny zestaw ćwiczeń i zabaw. Tym razem rozciągamy mięśnie piersiowe. Szczególnie warto ten zestaw wykonać zanim zaczniemy prostować plecy okrągłe, okrągło-wklęsłe, pogłębioną kifozę piersiową. Zadbajmy również o kolana dziecka, nie tylko poprzez stosowanie pozycji przeciwdziałających koślawości kolan, ale również poprzez znane dziecku zabawy.

KOLANA KOŚLAWE –Ćwiczenia korekcyjne wad postawy VITAL MEDIC –Centrum leczenia kręgosłupa.

Pielęgnacja i rozwój dziecka – Ćwiczenia na koślawość kolan. Klub rodzica. Prowadząca: Alicja Dworakowska.

PROPOZYCJA ĆWICZEŃ Z KOREKTYWY

Zapraszam Państwa do skorzystania z przygotowanych materiałów dla dzieci uczęszczających na korektywę. Przygotowałam zestaw  ćwiczeń i zabaw dla dzieci z plecami wklęsłymi oraz ćwiczenia antygrawitacyjne polecane przy większości wad postawy ciała.

LINK DO ĆWICZEŃ

Proponuję również linki ogólnodostępne w internecie innych specjalistów: Youtube.com/watch?v=6uG1SXjurRE ODSTAJĄCE ŁOPATKI – Ćwiczenia korekcyjne wad postawy. VITAL MEDIC Centrum leczenia kręgosłupa Małgorzata Pilawska fizjoterapeuta. youtube.com/watch?v=hrk7sMV38ec Wyprostuj się ! – profilaktyka wad postawy dzieci. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ Lidia Cembrzyńska – Nerga. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2569608773282082&id=158220088689627 Kreatywny nauczyciel wychowanie fizyczne. Gra kostką. Pozdrawiam Aneta Gierczuk

ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE

Zajęcia korekcyjne maja na celu:

- wytworzenie u dziecka nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała i umiejętne stosowanie go w życiu;
- zapobieganie powstawania zaburzeń statyki ciała oraz korekcja powstałych odchyleń postawy.

PROWADZĄCA:

mgr Aneta Gierczuk